ویژگی های یک مشاور خوب

معیارهای قرارداد مطابق ISO 10019
۱۳۹۵/۰۶/۱۶
فرایند خدمات مشاوره
۱۳۹۵/۰۶/۱۶

ویژگی های یک مشاور خوب

 

در این سلسله مقالات قصد داریم راهنمایی های لازم را به سازمان­ها جهت انتخاب شرکت مشاوره ایزو مناسب یا مشاور ایزو ارائه نمائیم. دراین مقاله قصد داریم ویژگی های یک مشاور خوب را بیان کنیم.

شرکت مشاوره ایزو 5

از دیدگاه گروه مشاوران S.B.C به عنوان سازمانی که تاکنون افتخار خدمت رسانی به عنون مشاور ایزو در بسیاری از سازمان های کشور داشته است، ویژگی های زیر برای انتخاب یک مشاور ایزو یا شرکت مشاوره ایزو باید مورد توجه مدیریت محترم سازمان قرار داشته باشد:

  • نکته بسیار مهم این است که مشاور ایزو به عنوان مشاور مدیریت فعالیت می کند. یعنی فرد یا شرکتی که به عنوان مشاور ایزو یا شرکت مشاوره ایزو پروژه ای را در سازمانی شروع می کند می بایست به مدیریت ارشد سازمان مشاوره دهد لذا باید کسب و کار تحت پروژه را به خوبی شناسایی کند و از زیر و بم آن اطلاع کسب کند.
  • مشاور ایزو یا شرکت مشاوره ایزو باید آشنایی کاملی با استانداردی که برای مشاوره آن انتخاب شده است داشته باشد. تعلل یا عدم تسلط مشاور ایزو می تواند هزینه و زمان پروژه را تا حد غیر قابل قبولی افزایش دهد.
  • مشاور ایزو باید الزامات قانونی و فراسازمانی سازمان را به خوبی بشناسد و طی پروژه مورد توجه قرار دهد.
  • شرکت مشاوره ایزو باید افرادی را به اجرای پروژه تخصیص دهد که توانمندی برقراری ارتباط صحیح و مناسب با پرسنل سازمان در تمام سطوح مدیریتی، میانی و عملیاتی داشته باشند.
  • تجربه مشاور ایزو در اجرای پروژه در سازمان های مشابه زیاد باشد. این تجربه به سازمان کمک می کند کوتاه ترین و به صرفه ترین راه ممکن را برای نیل به اهداف پروژه در اختیار داشته باشد.
  • مشاور ایزو باید استاندارد را به صورت بومی سازی شده برای سازمان استقرار دهد. نه آنکه روال کار وی در یک سازمان با پیچیدگی فرایندهای زیاد و یک سازمان با پیچیدگی فرایندهای کم یکسان باشد.

در هنگام عقد قرارداد با شرکت مشاور ایزو باید به این نکته توجه داشت که شرکت تنها به فکر اخذ وجه و برگزاری چند جلسه – مثلا مشاوره!- است یا حقیقتا به دنبال درخواست مدیریت، در پی بهبود مستمر و استقرار سیستم مناسب در سازمان است.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *