معرفی گروه مشاورانS.B.C

تاریخچه و روند تکامل:

گروه مشاوران S.B.C، گروهی است با تجربه ولی جوان، چابک ولی با کیفیت و ماهر ولی  یادگیرنده.

S.B.C از سال 1388 با بهره گیری از کارشناسان مجرب موفق به اجرای بیش از 1100 پروژه در حوزه های مختلف مدیریتی در سازمان های متنوع شده است.

گروه مشاوران S.B.C  با توجه به نیاز روزافزون صنایع کشور و بنگاه های اقتصادی به اثربخشی و کارایی، آموزش، مشاوره و استقرار راهکارهای تعالی را در دستور کار خود قرار داده است.

مزایای گروه مشاوران S.B.C:

از جمله مزایای گروه مشاوران S.B.C  عبارت است از:

 • یکپارچگی تخصص و تعهد: گروه مشاوران B.C در تمامی پروژه های خود از کارشناسان واجد صلاحیت برای اجرای پروژه استفاده کرده و این کارشناسان، با دلسوزی، مدیریت و پرسنل سازمان را تا پایان پروژه و حصول نتیجه مطلوب سازمان، یاری می رسانند.
 • بدون مرز و محدوده: گروه مشاوران B.C  هیچگونه محدودیت جغرافیایی برای اجرای پروژه نداشته و در جای جای سرزمین پهناور ایران و ورای مرزهای پر گهر آن، قابلیت اجرای پروژه را داراست؛ کما اینکه پراکندگی جغرافیایی پروژه های S.B.C  نیز مویّد همین مطلب است.
 • اثربخش و کارا: گروه مشاوران B.C تمامی پروژه های خود را به هدف تعریف شده رهنمون می سازد. همچنین این مهم را در کمترین زمان وبا کمترین هزینه ممکن حاصل کرده و اثربخشی و کارایی را مجسّم می سازد.
 • همواره در دسترس: گروه مشاوران B.C  حتی پس از پایان پروژه و کسب نتیجه مطلوب، سازمان را تنها رها نکرده و در خصوص روش های نوین اجرای فرایندها، پاسخ به پرسش ها و ابهامات و هرگونه نیاز دیگر سازمان، به طور مستمر و دائمی در خدمت مدیریت و پرسنل سازمان خواهد بود.

وجه تسمیه، مفهوم لوگو و شعار گروه مشاوران S.B.C:

وجه تسمیه: S.B.C مخفف 3 کلمه انگلیسی است به شرح زیر:

Solution, Business, Consultation

که مفاهیم راهکار، کسب و کار و مشاوره را به ذهن تداعی می­کند و در واقع ماموریت اصلی شرکت را مشخص می کند.

مفهوم لوگو: لوگوی گروه مشاوران S.B.C  مفهوم یک میز گرد را تداعی می کند که دور این میز 3 نفر قرار گرفته اند (نمایندگان سازمان) و گروه مشاوران S.B.C نفر چهارم این میز است که به نوعی مفهوم ارائه مشاوره به سازمان را بیان می­کند. رنگ­های سازمانی گروه مشاوران S.B.C آبی، سبز و خاکستری هستند که در لوگوی سازمان نیز قابل مشاهده است.Untitled

 

 

 

شعار گروه مشاوران S.B.C:  شعار S.B.C تلاقی تخصص و تعهد است. معنای این شعار به شرح زیر تعریف شده است:

تخصص: گروه مشاوران S.B.C همواره از کارشناسان متخصص و مجرب در ارائه خدمات خود استفاده می­کند. علاوه بر آن، کلیه نفرات ستادی و پشتیبان S.B.C نیز از تخصص لازم برای ارائه خدمات برخوردارند. به باور S.B.C، تاکید بر تخصص افراد در هر سمتی، نه فقط یک امتیاز مثبت برای شرکت، بلکه سبب پوئن­های بسیاری برای مشتریان خواهد شد. بکارگیری افراد متخصص در برنامه­ریزی، اجرا و نظارت بر پروژه­ها هزینه­های اجرای پروژه را برای مشتریان کاهش داده، زمان اجرای پروژه را کاهش و از دوباره­کاری جلوگیری می­کند

تعهد: گروه مشاوران S.B.C همواره تعهد بسیاری به مشتریان نشان داده است. تعهد در دیدگاه S.B.C به معنای ارائه خدمات درست و بدون تقلب و منطبق بر نیاز مشتریان است. متاسفانه امروزه در حوزه خدمات مشاوره مدیریت شاهد ارائه خدماتی هستیم که نه تنها بر نیاز واقعی مشتریان منطبق نیست، بلکه علی­رغم صرف هزینه گزاف، مشتری را نیز به مسیر درست هدایت نمی­کند. گروه مشاوران S.B.C همواره خود را از اینگونه فضاها، دور نگاه داشته است.

 

ساختار سازمانی گروه مشاوران S.B.C:

گروه مشاوران S.B.C دارای 3 دپارتمان سازمانی می­باشد:

 1. دپارتمان سیستم های مدیریتی:

این دپارتمان با بهره گیری از کارشناسان مجرب و با تجربه، پیاده سازی استانداردهای مدیریتی را در سازمان های مختلف در دستور کار قرار داده است.

این استانداردها، بسته به نوع سازمان و دامنه کاری گستره وسیعی را در بر می گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تنوع خدمات دپارتمان سیستم­های مدیریتی به “منوی مشاوره و گواهینامه ویژه صنعت شما مراجعه فرمایید.

روند پیاده سازی یک سیستم مدیریتی در سازمان به شرح زیر است:

12

 1. دپارتمان آموزش:

دپارتمان آموزش گروه مشاوران S.B.C  با شناسایی نیاز سازمان ها  و صنایع کشور اقدام به تعیین دوره های آموزشی کاربردی، تخصیص اساتید برتر در آن حوزه، برنامه ریزی اجرای دوره و انتشار تقویم آموزشی می نماید.

همچنین بنا به نیاز سازمان، دپارتمان آموزش آمادگی دارد دوره های مورد نیاز سازمان را به صورت in house نیز برگزار نماید.

برای دریافت آخرین تقویم آموزشی و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به منوی “S.B.C academy” مراجعه فرمائید.

 

 1. دپارتمان بهبود مستمر:

دپارتمان بهبود مستمر در زمینه تعریف، طراحی، آموزش و اجرا و استقرار راهکارهای بهبود مستمر در فرایندهای سازمانی فعالیت دارد.

کارشناسان مجرب دپارتمان بهبود مستمر پس از درخواست سازمان اقدام به عارضه یابی فرایند مورد نظر نموده و راهکار مناسب را با کمترین زمان و هزینه ممکن برای رفع آن عارضه ارائه می نمایند.

از عمده ترین پروژه های قابل تعریف در دپارتمان بهبود مستمر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استقرار نظام مدیریت منابع انسانی شامل فرایندهای جذب نیرو، نگهداشت نیرو، ارزیابی عملکرد، پاداش و جبران خدمات
 • استقرار نظام مدیریت استراتژیک در سازمان
 • برنامه ریزی بازاریابی و ارائه سند marketing plan
 • مشاوره راه اندازی کسب و کار و تدوین سند business plan برای سازمان
 • استقرار نظام پیشنهادات در سازمان
 • عارضه یابی خطوط تولید (برای سازمان های تولیدی) و رفع مشکلات فرایند تولید
 • طراحی و استقرار سیستم های اطلاعات مدیریت و ارائه سیستماتیک داشبورد مدیریتی
 • استقرار نظام تعالی سازمانی برا اساس مدل سرآمدی   EFQM
 • استقرار ابزارهای کیفی نظیر کنترل کیفیت آماری، 6سیگما، QFD و …
 • دریافت نشان استاندارد اروپا CE MARKING برای محصولات صادراتی
 • استقرار الزامات خودروسازان در واحدهای پیمانکاری نظیر SQA
 • دریافت گواهی انطباق محصول برای واردکنندگان خودرو
 • تدوين برنامه هاي جامع بهبود نظام‌هاي مديريت بر اساس روش مهندسي مجدد (BPR)
 • استقرار نظام آراستگی محیط کار 5S

به طور خلاصه در نمودار زیر روند اجرای پروژه ها بهبود مستمر فرایندها تشریح شده است:

2

 

Rate this page