استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط – قسمت دهم

صدور گواهینامه ایزو برای استانداردهای زیست محیطی
۱۳۹۷/۰۴/۰۵
استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط – قسمت یازدهم
۱۳۹۸/۰۴/۲۴

استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط – قسمت دهم

استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط – قسمت دهم

در این سری از مقالات قصد داریم با توجه به منابع علمی موجود و همچنین تجارب گروه مشاوران S.B.C در امر مشاوره ایزو، نکات مهم در خصوص پیاده سازی اثربخش استاندارد مدیریت کیفیت، ISO 9001:2015 را در سازمان های کوچک و متوسط بیان نمائیم. این سری از مقالات به صورت دنباله دار منتشر خواهند شد.

آمادگی برای انطباق با استاندارد در کسب و کارهای کوچک و متوسط

اگرچه الزامی نیست ، اما شما باید به منافع حاصل از بکارگیری یک مشاوره ایزو برای کمک به توسعه سیستم مدیریت کیفیت کسب و کار خود توجه کنید. همچنین بهتر است روی آن دسته از شرکت های فعال در مشاوره ایزو تمرکز کنید که سیستم مدیریت کیفیت مکانیزه یا مبتنی بر وب را به شما پیشنهاد می کنند که می تواند حجم زیادی از کار را کاهش دهد. اما باید توجه داشته باشید که رویکرد مشاوره ایزو موصوف، مغایرتی با فرهنگ عملیاتی فعلی کسب و کار شما نداشته باشد. راه دیگر، شرکت در یک دوره آموزشی با هدف کسب آگاهی از چگونگی اجرای سیستم مدیریت کیفیت و نحوه اعمال تغییرات سیستم در کسب و کار فعلی شماست.

اگر کسب و کار شما مشتریان قراردادی بخصوصی ندارد و به طور مستقیم محصولات و خدمات را به جامعه ارائه می دهد (مثلا سازمان های غیر انتفاعی)، توسعه سیستم مدیریت کیفیت همراه با مشاوره ایزو همچنان می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد. شما می توانید با انطابق با الزامات سیستم مدیریت کیفیت، از سیستم مدیریت کیفیت به عنوان ابزاری برای بهبود استفاده کنید (همانند کسب و کارهای تجاری) بدون نیاز به مرجعی برای صدور گواهینامه معتبر.

مشاوره ایزو استاندارد ISO 9001:2015 از رویکرد فرایندی به عنوان یک مدل استفاده می کند که شامل چرخه PDCA یعنی PLAN- DO – CHECK – ACT (طرح ریزی، اجرا، کنترل و اقدام) است که شما می بایست این چرخه را حین توسعه سیستم مدیریت کیفیت توسط خودتان یا مشاوره ایزو خود لحاظ کنید.

PLAN

اهداف و مقاصد هر یک از اجزای سیستم مدیریت کیفیت را با کمک مشاوره ایزو ایجاد کنید. همچنین تعیین کنید که هر یک از اعضای تیم کسب و کار شما چه مسئولیتی در قبال هر یک از مراحل فرایندها دارند و منابع و پشتیبانی مورد نیاز هر فرایند برای رعایت الزامات مشتریان یا خط مشی کسب و کار چیست.

DO

مطابق فرایندها و روش های اجرایی طرح ریزی شده در مرحله قبلی مشاوره ایزو عمل کنید.

CHECK

هنگامی که فرایندها در حال اجرا هستند، می بایست فرایندها را با همراهی مشاوره ایزو پایش و ارزیابی کنید تا اطمینان حاصل شود که فرایندها مطابق روش های از پیش طراحی شده عمل می کنند و برای دستیابی به اهداف سازمانی توانمند هستند. بسیار سودمند خواهد بود اگر این اقدامات را به صورت رسمی همراه با مشتریان پیش ببرید و چنانچه شکاف و یا فرصتی برای بهبود بیشتر مشاهده شد آنگاه:

ACT

در نظر بگیرید که چه چیزی برای پر کردن آن شکاف های مشاهده شده و یا چه اقداماتی برای رسیدگی به فرصت های بهبود عملکرد مشخص شده مورد نیاز هستند. می توانید از مشاوره ایزو در این زمینه کمک بگیرید.

 

ادامه در قسمت های بعد

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *