۱۰ مزیت ایزو برای سازمان های کوچک و متوسط (SMEs) از زبان مدیران ۱۰ کشور دنیا

فاز اجرا و ثبت سوابق-اصول مشاوره ایزو
۱۳۹۵/۰۸/۱۵
همراهی سازمان در ممیزی نهایی
۱۳۹۵/۰۸/۲۹

۱۰ مزیت ایزو برای سازمان های کوچک و متوسط (SMEs) از زبان مدیران ۱۰ کشور دنیا

برای تماس با گروه مشاوران S.B.C، فعال در حوزه آموزش و مشاوره استانداردهای مدیریتی به منوی تماس با ما مراجعه کنید.

در این مقاله و در ادامه مقاله پیشین، قصد داریم ۱۰ مزیت استانداردهای ایزو و صدور گواهینامه ایزو را از دیدگاه مدیران بین المللی بیان نماییم.

  1. صدور گواهینامه ایزو می تواند بازارهای صادراتی برای کالا و خدمات شما ایجاد کند.

استانداردهای هماهنگ، دسترسی به بازارها را تهسیل می کند. به ویژه برای SME که به دلیل هزینه های کمتر، می توانند به سرعت خود را با بازارهای جدید وفق دهند. علاوه بر آن روی آوردن به استانداردهای بین المللی و صدور گواهینامه ایزو می تواند برند را در راه افزایش حسن شهرت یاری دهد و به مشتریان تضمین دهد که تکنولوژی بکار رفته تست شده و قابل اعتماد است. شرکت NANOTRON یک تکنولوژی ثبت اختراع شده در اختیار دارد که در زمینه راهکارهای موقعیت یابی محلی (LPS)[1] عمل می کند و مکملی برای سیستم GPS است.پس از صدور گواهینامه ایزو، این تکنولوژی منطبق بر استاندارد ISO/IEC 24730-5 است و از این استاندارد برای ردیابی جهانی و بکارگیری یک IP بین المللی برای گستره یابی دقیق و قوی استفاده می کند. اگرچه قیمت رقابتی ما را قادر می سازد تا در بازارهای جهانی ورود کنیم، اما فعالیت در بازارهای جهانی بدون استانداردسازی بین المللی ناممکن است.

 

  1. صدور گواهینامه ایزو می تواند مشتریان جدید را جذب نماید و کسب و کار فعلی شما را قوی کند!

استانداردها و صدور گواهینامه ایزو سنگ بنای مناسبی را برای کسب و کارهای کوچک که تمایل به گسترش پایه مشتری خود دارند، ایجاد می کند. ما با استقرار سیستم مدیریت کیفیت و صدور گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ در سازمان، کیفیت فرایندهای سیستم را افزایش داده و هزینه هایی را که ناشی از بکارگیری شیوه های ناکارآمد بود، کاهش داده ایم. این موضوع فرصت های کسب و کاری را برای ما ایجاد می کند که تا پیش از استقرار یک سیستم مدیریت کیفیت هدفمند و مورد تایید، در دسترس نبود. اگر چه شرکت صنایع Moselli تنها ۵ کارمند دائم و دو نفر پاره وقت را در استخدام خود دارد، اما ما قادر به استقرار موفقیت آمیز استاندارد ایزو ۹۰۰۱، صدور گواهینامه ایزو و بهره برداری از مزایای آن شدیم.

 

  1. استانداردها و صدور گواهینامه ایزو به شما کمک می کند تا با شرکت های بزرگتر رقابت کنید!

به عنوان یک شرکت کوچک با رقبای بزرگ در صنعت گرمایش، Conematic مجبور به تولید سطحی از کیفیت بود که فراتر از بازار رقابتی محسوب میشد. ما در آستانه ورود به بازار ایالات متحده هستیم که انتظار می رود شرکت ما را با حجم عظیمی از تقاضا مواجه کند. وفق پذیری با این مقیاس بازار ضروری است چرا که ما مجبور به شتاب بخشی به تولید و رقابت با بازیگران بزرگ کسب و کار هستیم و صدور گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ به ما قدرت کنترل فرایندها را برای این تطبیق می دهد. ما به این کنترل بیش از هر زمان دیگری در ۱۰ سال گذشته محتاجیم. ما با کمک این استاندارد ۷۵% زمان نیروی انسانی تولید و مونتاژ خود را کم کرده ایم در حالیکه پنج برابر بیشتر تولید کرده ایم. ایزو ۹۰۰۱ ابزاری قوی برای مدیریت این تطبیق پذیری در زنجیره تامین است و به جهش ما در بهره وری و افزایش تولید کمک می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *