استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط – قسمت پنجم

ایزو ۲۱۱۰۱:۲۰۱۴، ISO 21101:2014 الزامات سیستم مدیریت ایمنی در گردشگری ماجراجویانه
۱۳۹۶/۰۶/۱۹
ایزو ۳۴۰۰۱، ISO 34001 امنیت و انعطاف پذیری، سیستم مدیریت ایمنی برای اطمینان سازمانی در خصوص صحت، درستی و اعتماد به محصولات و خدمات
۱۳۹۶/۰۶/۲۵

استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط – قسمت پنجم

استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط – قسمت پنجم

 در این سری از مقالات قصد داریم با توجه به منابع علمی موجود و همچنین تجارب گروه مشاوران SBC در امر مشاوره ایزو، نکات مهم در خصوص پیاده سازی اثربخش استاندارد مدیریت کیفیت ، ISO 9001:2015 را در سازمان های کوچک و متوسط بیان نمائیم. این سری از مقالات به صورت دنباله دار منتشر خواهند شد.

  1. مراجع اصلی

استاندارد ISO 9000:2015: سیستم مدیریت کیفیت ؛ اصول و واژگان

* اقدام اجرایی:

 استاندارد ISO 9000:2015 یک مرجع الزامی است و شامل تمام تعاریف فنی از اصطلاحات مورد استفاده در ISO 9001:2015 است. شما باید اطمینان حاصل کنید که اصطلاحات مورد استفاده در سیستم مدیریت کیفیتی که طراحی می کنید یا با بهره گیری از مشاوره ایزو طراحی می شود، مطابق تعاریفی باشد که استاندارد ISO 9000:2015 تفسیر می کند.

  1. اصطلاحات و تعاریف

این بند نیز مرجعی برای ISO 9001:2015 است.

* اقدام اجرایی:

هیچ تعریفی از اصطلاحات درون ISO 9001:2015 ذکر نشده است. برای درک کامل تعاریف فنی اصطلاحات ، می بایست با کمک مشاوره ایزو به استاندارد ISO 9000:2015 رجوع کنید. این تعاریف را همچنین می توان در وبسایت ایزو یافت. برای این منظور می توانید حین مشاوره ایزو از شرکت مشاوره ایزو کمک گرفته یا خود از وبسایت ایزو به نشانی WWW.ISO.ORG کمک بگیرید.

  1. محیط سازمان

این بند شما را الزام می کند تا با بهره گیری از مشاوره ایزو ، هرگونه مسائل داخلی و خارجی که بر عملیات های سازمان شما تاثیر می گذارند، شناسایی کنید. این مسائل می توانند جنبه مثبت یا منفی داشته باشند.

شما باید موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:

  1. عوامل ناشی از محیط های احتماعی و اقتصادی ، فرهنگی ، بازار ، رقابت ، تکنولوژی و قانونی ؛ محلی یا فراتر از محلی . می توانید برای این منظور از تجارب شرکت مشاوره ایزو بهره ببرید.
  2. نیازها و انتظارات طرف های ذی نفع ؛ شامل مشتریان و ذی نفعان قانونی و مقرراتی؛
  3. فرایندهای مورد نیاز برای سیستم مدیریت کیفیت. شرکت مشاوره ایزو می تواند کمک شایانی به شما برای شناسایی این فرایندها کند.

* اقدام اجرایی:

  • اثرات بالقوه مسائل خارجی و داخلی را با کمک شرکت مشاوره ایزو درک کنید. این اثرات شامل ریسک های نیز می شوند. ریسک شامل هرگونه تهدید یا چالشی برای کسب و کار است. سپس مطمئن شوید که حین توسعه سیستم مدیریت کیفیت حین پروژه مشاوره ایزو ، این ریسک ها را نیز به حساب آورده اید. همچنین یک روال مشخص ایجاد کنید که از هرگونه ریسک احتمالی موثر بر کسب و کار خود، آگاه خواهید شد.
  • تجربه نشان می دهد که برآورده سازی نیازمندی های مشتریان و ماندن در محیط رقابتی ، به راحتی توسط شما ایجاد می گردد ؛ از طریق تماس نزدیک با مشتریان – که در کسب و کارهای کوچک و متوسط در اولویت قرار دارد.
  • هنگام طرح ریزی سیستم مدیریت کیفیت توسط مشاوره ایزو ، شما باید همچنین مواردی که برای سازمان شما قابل کاربرد نیست را مشخص کنید . هنگام مشخص کردن موارد غیر قابل کاربرد باید اطمینان حاصل نمائید که این موارد تاثیری بر توانایی شما در ارائه محصولات و خدمات یا رضیاتمندی مشتریان نخواهد داشت.

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *