استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط – قسمت سوم

صدور گواهینامه ایزو ایزو ۲۱۰۰۱، ISO 21001 سیستم مدیریتی سازمان های آموزشی – قسمت دوم
۱۳۹۶/۰۶/۰۹
استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط – قسمت چهارم
۱۳۹۶/۰۶/۱۹

استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط – قسمت سوم

استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط – قسمت سوم

 در این سری از مقالات قصد داریم با توجه به منابع علمی موجود و همچنین تجارب گروه مشاوران S.B.C در امر مشاوره ایزو، نکات مهم در خصوص پیاده سازی اثربخش استاندارد مدیریت کیفیت، ISO 9001:2015 را در سازمان های کوچک و متوسط بیان نمائیم. این سری از مقالات به صورت دنباله دار منتشر خواهند شد.

 1. مزایای مشاوره ایزو ISO 9001 داخل سازمان
 • با مشاوره ایزو، کارکنان شما یک سیستم منطقی و روتین خواهند داشت که شامل فرایندهای تکرار پذیر و ثابت است و به ایشان کمک می کند تا کارها را درست انجام دهند.
 • مشاوره ایزو، شما و کارکنان را به طور کامل درگیر بازنگری و توسعه سازمان خواهد کرد، این موضوع با توجه به فرایندهای مورد توافق و واضح که به طور موثری فعالیت های روزانه هر واحد را پشتیبانی می کنند، رخ خواهد داد.
 • با مشاوره ایزو از طریق یک سیستم پیشرفته، شما تماماً درک واضحی از آنچه که هر فرد باید انجام دهد و چطور انجام دهد، خواهید داشت؛ به این معنا که نیازی به تلف کردن زمان برای یادآوری و جستجوی اطلاعات نخواهد بود.
 • صدور گواهینامه ایزو شما را توانمند خواهد ساخت تا به جذب مشتریان بالقوه جدید بپردازید و کسب و کارتان را ارتقا دهید، چرا که گواهینامه به مشتریان شما در خصوص کسب و کارتان اطمینان خاطر خواهد بخشید.
 • مشاوره ایزو پرسنل را قادر به واکنش سریع به پیش­آمدهای ناخوشایند خواهد کرد و می توانند روی مجموعه ای از اقدامات اصلاحی برای کنترل ریسک نتایج بعدی تمرکز کنند.
 • از آنجایی که مشکلات و عدم انطباق ها طی مشاوره ایزو به عنوان خروجی سیستم ثبت می شوند، پرسنل توانایی خواهند داشت تا مجموعه ای از اصلاحات و اقدامات اصلاحی برای جلوگیری از بروز مجدد مشکل را در نظر بگیرند. همچنین اگر مشکل دیگری رخ دهد، فرایندهای از پبش تعیین شده ای وجود خواهند داشت تا سرعت شناسایی و حل مشکل بالا رود.
 • مطابق همان تحقیقات موسسه BSI، ۶۱٫۸% از سازمان ها با مشاوره ایزو و استقرار سیستم مدیریت کیفیت شاهد کاهش در احتمال رخداد اشتباهات و عدم انطباق ها بوده اند.

 

 1. تغییرات ویرایش جدید ISO 9001 که برای کسب و کارهای کوچک و متوسط مفید هستند
 • بخشی از تغییرات با این هدف رخ داده است که استاندارد برای کسب و کارهای کوچک و متوسط فراگیری و درک بیشتری بهمراه آورد. این موضوع ناشی از شناخت این بخش از صنعت از سوی افرادی است که درگیر ویرایش این استاندارد بوده اند. یک راهنمای پیاده سازی، ISO 9002، منتشر شده و شامل مثال هایی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط است.
 • تغییر دیگر، ایجاد آرامش در الزام به روش های اجرایی مستند شده است. این موضوع یکی از تغییرات مهم استاندارد در بازنگری جدید است که با به رسمیت شناختن این موضوع که سیستم ها، فرایندها و سوابق باید کاملا متناسب با نیاز سازمان شما با توجه به ابعاد و پیچیدگی سازمان باشد، حاصل شده است.
 • به خاطر داشته باشید که به عنوان مدیر ارشد موظف به نهادینه سازی کیفیت در استراتژی های سازمانی هستید.

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *