استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط – قسمت دوم

صدور گواهینامه ایزو ایزو ۳۷۵۰۰:۲۰۱۴ ، ISO 37500:2014 راهنمای برون سپاری
۱۳۹۶/۰۳/۲۵
صدور گواهینامه ایزو ایزو ۲۱۲۹۸:۲۰۱۷، ISO 21298:2017 انفورماتیک سلامت – نقش های عملکری و ساختاری
۱۳۹۶/۰۴/۲۲

استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط – قسمت دوم

استقرار ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در سازمان های کوچک و متوسط قسمت دوم

 در این سری از مقالات قصد داریم با توجه به منابع علمی موجود و همچنین تجارب گروه مشاوران SBC در امر مشاوره ایزو، نکات مهم در خصوص پیاده سازی اثربخش استاندارد مدیریت کیفیت، ISO 9001:2015 را در سازمان های کوچک و متوسط بیان نمائیم. این سری از مقالات به صورت دنباله دار منتشر خواهند شد.

۱٫    چرا ISO 9001 ؟

 این استاندارد ساختاری است برای:

ü    یک فرصت واقعی برای ارتقاء کسب و کار و در نتیجه سودآوری است! همچنین مشاوره ایزو و صدور گواهینامه ایزو سبب تسهیل عقد قرارداد با مشتریانی خواهد شد که گواهینامه ایزو جزئی از الزامات قراردادی شان است.

    مشاوره ایزو فرصتی را برای شما فراهم می آورد تا سازمان خود را شفاف تر درک کنید. این امر از طریق اطلاعات و داده هایی که سیستم مدیریت کیفیت به شما ارائه می کند، ممکن خواهد بود. قابل درک است که شما احساس می کنید  سازمان خود را می شناسید؛ با این حال، بسیاری از سازمان های مشابه شما با مشاوره ایزو صحیح و استقرار صحیح این استاندارد، به نتایج درخشانی دست پیدا کرده اند.  این نتایج اغلب در حوزه های بهبود کلی کسب و کار، تمرکز بر مشتری، مدیریت ریسک ارتقاء یافته، افزایش کارایی و بهره وری، صرفه جویی در هزینه ها و کاهش یا غلبه بر مشکلات محصولات و خدمات بوده اند.

   مشاوره ایزو استاندارد سیستمی را برای سازمان شما فراهم می آورد که مشارکت کارکنان، آجرهای ساختمان بهبود سازمان را فراهم می آورد و این مشارکت منجر به فرصت هایی برای ارتقاء کسب و کار خواهد شد. مشاوره ایزو ۹۰۰۱ و پیاده سازی آن  به طور قابل ملاحظه ای، ارتباطات و درک متقابل را بهبود می بخشد و به حل و فصل هر نوع مساله ای که ممکن است رخ دهد، سرعت  می بخشد.

 

همه این موارد، با اعتماد شما به اطلاعات و داده های قابل اتکا و ثبت شده ای است که اساس فرصت های بهبود بعدی به شمار می آید. ایزو ۹۰۰۱ اگرچه به عنوان یک سیستم مدیریت کیفیت شناخته  می شود اما بهتر آن است که به آن به چشم فرصت توسعه کسب و کار نگریسته شود.

 

۲٫    مزایای مشاوره ISO 9001 خارج از سازمان

  استاندارد ISO 9001:2015، یک سیستم جهانی مدیریت کیفیت شناخته شده است. مشاوره ایزو  و استقرار این استاندارد تایید می کند که سازمان شما تلاش خود را به صورت سیستماتیک برای تولید کالا یا ارائه خدماتی که منطبق بر نیازمندی های مشتری است به انجام می رساند.

  مشاوره ایزو از طریق فرایندهای نظیر بازنگری مدیریت و بهبود مستمر  این استاندارد می تواند سازمان شما را یاری دهد تا از کسب سطح بیشتری از رضایت مشتریان اطمینان حاصل کند و اثربخشی فعالیت های سازمانی را ارتقاء دهد.

تحقیقات مشتری BSI در خلال سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ گزارش می دهد که ۵۰٫۶% از کسب و کارها با مشاوره ایزو و استقرار سیستم مدیریت کیفیت و دریافت گواهینامه مشتریان جدیدی جذب کرده اند، ۶۲٫۲% بهبود مشخصی در کالایا خدمات خود یافته اند و ۶۰٫۸% اعتماد بیشتر مدیران به سازمان را نشان می دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *